Zviedrijas Kosmosa Korporācija (Swedish Space Corporation, SSC), VeA kapitālsabiedrība SIA VIRATEC un Ventspils Augstskola (VeA) ir parakstījušas stratēģisku, ilgtermiņa līgumu par atbalstu Mēness misijām, ko sniedz SSC Connect Lunar tīkla pakalpojumi.

Šī līguma noslēgšana ir turpinājums un nākamais solis jau 2023. gadā izziņotajai partnerībai.

Stiprinot šo sadarbību SSC cenšas būt soli priekšā un pielāgoties kosmosa aģentūru un komerciālās Mēness izpētes tirgus dinamiskajām vajadzībām. Turklāt tas ir nozīmīgs solis VIRATEC darbībā sekmējot kosmosa nozares attīstību Latvijā.

“Šis ir nozīmīgs notikums VIRATEC un SSC sadarbībā, kas ļaus VeA IZI VSRC RT-32 un RT-16 antenu pakalpojumus ieviest starptautiskajā Mēness sakaru tirgū, stiprinot SSC Connect iespējas, radot sinerģiju starp radioastronomijas un Zemes segmenta infrastruktūrām, kā arī nostiprinot Latvijas kosmosa industriju kā spēcīgu Zemes segmenta pakalpojumu sniedzēju Eiropas Savienībā un globālo kosmosa izpētes misiju vajadzībām,” saka SIA VIRATEC Tehnoloģiju direktors Mārcis Donerblics.

“Šī nostiprinātā partnerība ļaus izmantot SSC Connect Ka frekvenču joslasiespējas un paplašināt apertūras līdz 32 metriem. Tas ir izšķirošs solis, lai padarītu SSC par spēcīgāku misiju partneri turpmākajiem ceļojumiem uz Mēnesi, piedāvājot iespējas nākamajām paaudzēm,” saka Petrus Hyvönen, SSC Connect inženierijas nodaļas vadītājs.

 

21.03.2024. / Autors: Ventspils Augstskola / Foto: Ventspils Augstskola