Ventspils Augstskola uzņems studēt gribētājus 17 programmās

0
431

No otrdienas, 2.jūlija, līdz 9.jūlijam Latvijas augstskolās norisināsies reflektantu uzņemšana. Šo 12 augstskolu vidū ir arī Ventspils Augstskola (VeA), kas šogad uzņems studentus 17 dažāda līmeņa studiju programmās.

Elektroniskā pieteikšanās studijām sākās jau 25.jūnijā vienotajā valsts un pašvaldību portālā Latvija.lv, taču pēc pieteikuma elektroniskas iesniegšanas tas ir jāapstiprina klātienē kādā no augstskolu uzņemšanas punktiem, uzrādot nepieciešamos dokumentus. Vienotajā pieteikumā studijām var norādīt līdz 10 studiju programmām no piedāvāto augstskolu studiju programmu klāsta. Izvēlētajām studiju programmām var piešķirt līdz 20 prioritātēm.

Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 12.jūlijā, bet otrās kārtas – 16.jūlijā.

No 2.jūlija var pieteikties arī maģistra studiju programmām, kur reflektantam dokumenti jāiesniedz personīgi VeA līdz 9.jūlijam vai jāatsūta pa pastu līdz 9. jūlijam adresētu Uzņemšanas komisijai, skaidroja VeA.

Kā  jaunums VeA ir bakalaura studiju programma Uzņēmējdarbības akadēmija, kuras studiju modelis būs pilnīgi atšķirīgs no ierastā studiju modeļa un ir aizgūts no Somijas. Jaunajā bakalaura programmā nebūs klasisko lekciju. Tā ir veidota, lai būtu saistoša studentiem balstoties uz praktisku pieredzes gūšanu – learn by doing, skaidroja VeA. Studiju programma ir arī veidota, lai pilnveidotu studenta domāšanas veidu un attīstītu nepieciešamās kompetences, kas palīdzēs pielāgoties nākotnes prasībām un mainīgajai videi.

Uzņēmējdarbības vadības studiju programmā pretendentiem ar profesionālā bakalaura izglītību divu gadu vietā būs jāstudē tikai vienu gadu.

Līdzšinējā maģistra studiju programma Juridisko tekstu tulkošana tiks dēvēta par Lietišķo tekstu tulkošanu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay