No šī gada marta līdz maija vidum Ventspils Bērnu bibliotēka īstenojusi jaunu apmācību programmu “Ričijs Rū un internets”, pirmsskolas vecuma bērniem – no četriem līdz septiņiem gadiem – trenējot prasmi droši un jēgpilni lietot internetu un medijus.

Nodarbībām varēs pieteikties arī septembrī gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan sākumskolas, jo saturs ir piemērots arī 1. un 2. klašu skolēniem. Bērnu bibliotēkas bibliotekārs pamatā izmanto “Tet skoliņas’’ materiālus ar pārrunājamiem video materiāliem un spēlēm, kas adaptētas, pielāgojot atbilstoši konkrētai vecuma grupai.

Šopavasar medijpratības nodarbībām pieteicās kopumā sešas pirmsskolas izglītības iestādes: “Vāverīte”, “Eglīte”, “Rūķītis”, “Pienenīte”, “Zvaigznīte” un “Bitīte”. Nodarbības notika gan Ventspils Bērnu bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, gan bibliotekāram viesojoties 16 grupiņās ar kopumā 270 unikālajiem klausītājiem.

Piedāvājumā ir astoņas nodarbības.  Populārākās bija “Vislielākais koks pasaulē” par to, kas ir internets un kā tas darbojas (vadītas 11 nodarbības); ‘’Dziedātājputniņš’’ par jēgpilnu interneta izmantošanu (7 nodarbības); “Meža balle’’ par pārmērīgu aizraušanos ar ierīču izmantošanu (6 nodarbības), “Īstie brīnumi’’ par to, vai virtuālajā realitātē piedzīvojam kaut ko īstu (5 nodarbības).

Lācītis Ričijs Rū ir tēls, par kuru pasakas sarakstījušas Līga Rozentāle un Kristīne Spura, savukārt dziedātājs Lauris Reiniks lācītim veltījis dziesmas. Ričijs Rū arī piedalās televīzijas raidījumos bērnu auditorijai.

Ar izglītojošiem video materiāliem medijpratībā un nodarbību satura aprakstu var iepazīties ikviens tehnoloģiju un izklaides pakalpojumu uzņēmuma “Tet” sociālās iniciatīvas “Tet skoliņa” mājaslapā digitaladrosiba.lv.

 

23.05.2023. / Autors: Ventspils bibliotēka / Foto: Ventspils bibliotēka