Kopš marta sākuma Ventspils biznesa inkubatorā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsākusi projektu pieņemšanu. Plānots, ka dalībai inkubatorā būs iespējams pieteikties reizi ceturksnī. Pirmās kārtas projektu iesniegšana noslēgsies 21.martā, savukārt plānotais konsultatīvās komisijas sēdes datums par uzņemšanu inkubatorā nosprausts 6.aprīlis.

Inkubatorā iespējams izmantot divu veidu atbalsta modeļus – pirmsinkubācijas atbalstu un inkubācijas atbalstu. Pirmsinkubācijas atbalsta ietvaros idejas autoriem sešus mēnešus bez maksas ir iespējams izmantot inkubatora koprades telpas, aprīkojumu, saņemt nepieciešamās konsultācijas, apmācības un mentoru atbalstu, vēlāk jau pretendējot uz inkubācijas atbalstu. Savukārt inkubācijas atbalsta ietvaros papildus iepriekš minētajam inkubatora dalībniekiem ir iespēja saņemt 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām, tāpat arī pretendēt uz grantu ar 50% līdzfinansējumu līdz 10 tūkstošiem eiro specifiskiem pakalpojumiem un līdz pieciem tūkstošiem eiro aprīkojuma iegādes izmaksu segšanai.

Kopumā Latvijā darbu uzsākuši 15 LIAA biznesa inkubatori, kuru mērķis ir veicināt auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, tādējādi gan attīstot Latvijas ekonomiku, gan veicinot reģionālo izaugsmi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC