Ventspils brīvosta Ķīnā reklamē investīciju iespējas Ventspilī

1135

Ventspils brīvostas pārvalde Ķīnas lielpilsētā Šanhajā piedalījusies investīciju piesaistes pasākumā Invest in, lai reklamētu industriālās attīstības iespējas Ventspilī.

Invest in ir speciālo ekonomisko zonu forums, kurā piedalās vairāk nekā 300 pārstāvji no Ķīnas privātajām un valsts kompānijām, kas meklē iespējas paplašināt savu darbību ārvalstīs. Ventspils brīvosta ir vienīgais foruma dalībnieks no Baltijas valstīm un tajā piedalās jau otro reizi, norāda brīvosta.

Ventspils brīvostas pārvaldes projektu vadītājs Mārcis Nēliuss stāsta, ka interese par Ventspils piedāvājumu esot salīdzinoši liela. “Ķīnas uzņēmumi meklē iespējas pārdot savu produkciju un pakalpojumus ārzemēs, kā arī investēt ārvalstu uzņēmumos vai paši tos veidot. Ir interese gan par loģistikas, gan ražošanas uzņēmumu veidošanu, kas ir tieši tas, ko var piedāvāt Ventspils. Foruma dalībniekiem esam interesanti sava ģeogrāfiskā novietojuma dēļ – kā viduspunkts starp Krieviju un pārējām Eiropas Savienības valstīm,” stāsta Nēliuss.

Patlaban Ventspils brīvostā līdzās jau esošajām rūpnieciskajām ēkām vairāk nekā 500 hektāru ir paredzēti jaunu industriālo projektu īstenošanai, uzsver brīvosta.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils brīvostas pārvalde