Kazahstānas galvaspilsētā Astanā atklātajā starptautiskajā transporta un loģistikas izstādē TransKazahstan/TransLogistica 2017 piedalās arī 11 Latvijas transporta un loģistikas uzņēmumi, to vidū ir arī Ventspils brīvosta, informē Satiksmes ministrija.

Izstāde notiek jau 21 reizi un tas apliecina šī pasākuma nozīmi transporta un loģistikas jomā ne tikai Centrālāzijas reģionā, bet arī visā Eirāzijas kontinentā. Latvijas transporta nozares delegācija tajā piedalās jau 19 reizi.

Šogad izstādē piedalās 33 nozares pārstāvji no 11 uzņēmumiem – Latvijas dzelzceļš, LDz Loģistika, Rīgas brīvosta, Ventspils brīvosta, Liepājas SEZ, A&A Logistic, Quinto Logistics, Transstar, Liter, Sigis, Overseas Logistics Management.

Izstādes atklāšanā uzstājās arī Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis, kurš uzsvēra, ka transporta jomā Latviju un Kazahstānu vieno kopējs mērķis – kļūt par nozīmīgu spēlētāju Eirāzijas transporta koridoros, kā arī augstu novērtēja Kazahstānas premjerministra pirmā vietnieka Askara Mamina neseno vizīti Rīgā, kuras laikā Mamins norādīja, ka Kazahstāna izvēlējusies Latviju par vietu, kur veidot loģistikas un distribūcijas centru Baltijas reģionā.

10.starptautiskās transporta un tranzīta konference tēma šogad ir Jaunā Eirāzija: transporta un loģistikas sistēmu attīstība Eirāzijas transkontinentālajos maršrutos. Konferences plenārsesijā ar runu uzstāsies Reimanis. Viņš dalīsies pieredzē par Latvijas paveikto Eirāzijas pārvadājumos – gan konteinervilcienu pārvadājumos, gan arī aviokravu pārvadājumos starp Ķīnu un Eiropu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils brīvosta