Ventspils brīvosta saskata Indiju kā īpaši perspektīvu sadarbības reģionu

1135

Lai meklētu sadarbības partnerus vienā no straujāk augošajām pasaules ekonomikām – Indijā, Ņūdeli viesojās vadošo Latvijas transporta un loģistikas nozares uzņēmumu delegācija, tostarp Ventspils brīvostas pārvalde. Tās pārstāvji pēc vizītes Indijā pauž pārliecību, ka Indija ir Ventspilij viens no perspektīvākajiem sadarbības reģioniem.

“Indija ir viens no reģioniem ar visstraujāko ekonomikas izaugsmi pasaulē. Lielais iedzīvotāju skaits un ražošanas apjomu pieaugums to līdzīgi Ķīnai padara par vienu no sadarbībai interesantākajiem reģioniem. Latvijas ģeogrāfiskā atrašanās vieta starp Krievijas un Eiropas Savienības tirgiem, kā arī loģistikas pieredze un pieejamās vietas attīstībai to padara interesantu arī Indijas uzņēmējiem, kuru mērķis ir Eiropa vai NVS valstis. Latvijas piedāvājums ir ne vien dziļūdens ostas un dzelzceļa sakari preču tranzītam no un uz Indiju, bet arī iespēja tieši Latvijā Indijas uzņēmējiem izveidot savu preču loģistikas centrus. Lai gan pagaidām pāragri runāt par konkrētiem projektiem, interese par šādu iespēju Ventspilī tieši no Indijas uzņēmējiem izskanējusi jau vairākkārt, tostarp pagājušajā nedēļā aizvadītājās tikšanās reizēs ar uzņēmējiem Ņūdeli,” pauž brīvosta.

Vizītes laikā Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvji tikās ar Indijas uzņēmējiem Latvijas vēstniecības organizētā neformālā pieņemšanā un piedalījās transporta, loģistikas un sakaru izstādē. Latvijas delegācijas sastāvā bija pārstāvji no Satiksmes ministrijas, lielajām ostām, VAS Latvijas Dzelzceļš, kā arī loģistikas kompānijām.