Ventspils dizaina darbnīca “RADE” no 2022. gada 10. līdz 25. janvārim organizēja brīvā laika pavadīšanas projektu, kura mērķis ir apmācīt jauniešus digitālā dizaina izstrādē un e-komercijā. Kopumā projektā piedalījās 80 Ventspils Tehnikuma viesmīlības un tūrisma programmā studējošie jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem.

Strādājot viesmīlības un tūrisma nozarē, suvenīri un citi dizaina priekšmeti ir ikdiena. Jauniešiem ir noderīgi uzzināt par dažādām tehnikām, kuras pielietojot, iespējams tos izveidot, kā atšķirt kvalitatīvu suvenīru no ne tik kvalitatīva un galu galā – kā rodas to pārdošanas cenas.

Projekta laikā jaunieši tika iepazīstināti ar rīkiem un principiem, pēc kuriem darbojas “drukā pēc pasūtījuma” biznesa modelis, e-komercijas platformas un loģistikas ķēdes, kā arī sniegtas teorētiskas un praktiskas iemaņas digitālā dizaina izveidē un fizisku produktu izgatavošanā. Piedaloties projektā, jaunieši ieguva ne tikai zināšanas, bet arī katra paša izveidotus suvenīrus – krūzes, auduma maisiņus un piekariņus.

Darbnīcu teorētiskā daļa un dizaina izstrāde notika jaunizveidotajā Nākotnes klasē, bet praktiskā darbošanās un fizisko produktu izstrāde – dizaina darbnīcā “RADE”. Gan Nākotnes klase, gan dizaina darbnīca “RADE” atrodas Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Projekta mērķis ir veicināt un popularizēt Ventspils pilsētas jauniešu aktīvas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespējas un to attīstību.

Projekts tiek organizēts Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils Kultūras centrs” Jauniešu brīvā laika pavadīšanas un aktīvas atpūtas veicināšanas projektu finansēšanas konkursa ietvaros. Projektu finansē Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome.

 

10.02.2022. / Autors: Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” / Foto: Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”