Ventspils jaunieši piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājumā

574

Pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām arī Ventspilī notiks kampaņas #ŠoreizEsBalsošu pasākumi, lai veicinātu jauniešu līdzdalību vēlēšanās. No 23. līdz 26. aprīlim Ventspils Jauniešu mājā darbosies improvizēts vēlēšanu iecirknis, kurā jauniešiem būs iespēja praktiski izmēģināt vienkāršu balsošanas procesu, kā arī piedalīties konkursā ar balvām, pavēstīja Ventspils Jauniešu mājas vadītājs Kristians Jacevičs.

Viņš skaidro, ka praktiskajā ģenerālmēģinājumā jaunieši izmēģinās, kā balsot. Īpaši izveidotos vēlēšanu biļetenos un Centrālās vēlēšanu komisijas orģinālajās balsošanas kastēs jaunieši veiks balsojumu par dažādām sev nozīmīgām vērtībām, kā arī par konkrētām pārmaiņām savā pilsētā. Piemēram, būs iespēja izteikt viedokli, vai viņi ir par vai pret jauna 50 metru gara peldbaseina izveidi Ventspilī.

Piedalīties aicināti ne tikai 18 gadu vecumu sasniegušus jauniešus, bet arī jaunākus – jau no 13 gadu vecuma. os pasākumus jauniešiem organizē Eiropas Parlamenta birojs Latvijā un tie ir daļa no visas Eiropas mēroga vēlēšanu līdzdalības veicināšanas kustības www.šoreizesbalsošu.eu. Ventspilī pasākumu norisi atbalsta Jauniešu māja un Ventspils Bibliotēkas Europe Direct informācijas centrs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay