Lai gan līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir vēl jāgaida pusgads, jau šobrīd EP pārstāvniecība Latvijā sākusi aktivitātes īpaši jauniešiem, lai izglītotu, skaidrotu un mudinātu ikvienu aktīvi piedalīties vēlēšanās un balsotu tajās izlēmīgi. Ventspils Galvenajā bibliotēkā šāds pasākums jauniešiem notiks otrdien, 11.decembrī, plkst.14, informēja bibliotēkā.

Jau tagad uzsāktas aktivitātes, lai ne tikai aicinātu pilsoņus aiziet un nobalsot, bet, laicīgi gatavoties un pārdomāt savu izvēli, neļauties spontānam lēmumam. Ir ļoti svarīgi, lai savas vēlēšanu tiesības izmantotu pēc iespējas vairāk pilsoņu, tāpēc īpaša uzmanība tiek veltīta jauniešiem, kuri vēlēt dosies pirmo reizi, norāda EP.

Pasākumā piedalīsies juriste Līva Backāne, kura strādājusi Eiropas Komisijas struktūrās, kā arī topošais medijpratības speciālists Matīss Rihards Ikše, kurš dalīsies zināšanās par  digitālo un sociālo mediju vidi, lietotāju privāto informāciju. Kā trešā dalībniece būs Eiropas brīvprātīgā darba veicēja Lija Soto Kontrerasa no Spānijas. Diskusiju vadīs Latvijas Jaunatnes padomes prezidents, Ventspils Jauniešu domes projektu vadītājs Emīls Anškens.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 2019. gada 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas ir jāievēl astoņi deputāti. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam. Katram vēlētājam, atbilstoši viņa deklarētajai dzīvesvietai, ir noteikts iecirknis, kurā jābalso vēlēšanu dienā. Iecirkni var mainīt, bet līdz tas jāizdara ne vēlāk kā 18 dienas pirms vēlēšanām.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA