Vakar Ventspils Jaunpilsētas laukumā sadarbībā ar Ilmāra Zirņa Hortenziju dārzu tika iestādīti īpaši hortenziju šķirņu dižstādi, papildinot pilsētvides ziedošo dabas ainavu, kas turpmāk priecēs ikvienu apmeklētāju, informē Ventspils Komunālā pārvalde. Dekoratīvo krūmu stādīšanu veica PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.

Teju 1 hektāru plašais Jaunpilsētas laukums, kas atrodas Ventspilī starp Kuldīgas un Ganību ielām, tika papildināts ar jauniem kupli ziedošiem krūmiem. Sadarbībā ar Ilmāra Zirņa Hortenziju dārzu laukumā ir iestādītas divas ‘Vanille Fraise’ šķirnes skarainās hortenzijas, kuras iekarojušas daudzu ainavu arhitektu un dārzkopju sirdis. To pienbaltie ziedi rudenī pakāpeniski iegūs piesātināti sarkanus toņus, pielāgojoties rudens saulrieta krāsām. Šie hortenziju dižstādi, kuri stiepsies augstumā līdz 2 metriem, jau iestādot ir ziedoši, tādēļ ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt Jaunpilsētas laukumu, lai apskatītu un priecātos par ziedošo dabas mākslas darbu. Ilmāra Zirņa hortenzijas dārzs jau vairāk kā 20 gadus audzē un pārdod dažādus dekoratīvos stādus, bet jau vairāk kā 10 gadus to galvenais virziens ir hortenziju audzēšana, piedāvājot iegādāties vairāk nekā 100 hortenziju šķirnes un dižstādus.

Pateicoties Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstam, šī gada vasarā jaunas hortenzijas arī tika iestādītas dobē pie SAN centra “Selga”, vides ainavu papildinot ar 12 skarainām hortenzijām – 7 “Bombshell” škirņu un 5 “Little Lime Punch” šķirņu hortenzijām, kā arī 3 kazbāržiem. Šo augu ansambļa maigi baltie toņi radīs prieka sajūtu, un, iestājoties rudenim, hortenzijas iekrāsos apkārtni valdzinoši rozā toņos.

 

16.08.2023. / Autors: Ventspils Komunālā pārvalde / Foto: Ventspils Komunālā pārvalde