Konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” Ventspils koncertzālei “Latvija” ar mūzikas skolu piešķirta pirmā vieta nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka”.

Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kur jau astoto gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko objektu. Kā norāda organizatori, ilgtspējības divas galvenās pamata pazīmes ir pārdomātība un pamatotība, kuru apvienojums rezultējas kā vērtīga ēka, labiekārtojums vai dizaina izstrādājums. Konkursa organizatori ir biedrība “Building Design and Construction Council”, sadarbības partneri – Ekonomikas ministrija un Būvniecības valsts kontroles birojs.

Minētajā konkursā augsti tika novērti arī Ogrē un Alūksnē realizētie projekti. Jaunā Ogres bibliotēka ieguva pirmo vietu nominācijā “Ilgtspējīgākais projekts”, bet Alūksnei tika piešķirta pirmā vieta nominācijā “Ilgtspējīgākā publiskā ārtelpa” par Tempļkalna apkaimes labiekārtojumu. Pirmo vietu nominācijā “Ilgtspējīgākā studentu ideja” žūrija piešķīra Ksenijai Sapegai par pārrobežu izglītības kompleksa “Daugavpils–Braslava” ideju.

Aizgājušajos gados koncertzāle “Latvija” saņēmusi arī vairākus citus apbalvojumus. Starp tiem ir goda atzinība starptautiska mēroga dizaina konkursā “World Design Awards 2020”, kurā tiek vērtētas attiecības starp arhitektūru, dabu, apkārtējo vidi un pilsētu, 2020. gada aprīlī iegūtā 1. vieta nominācijā “Publiskā jaunbūve” skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019”, 2019. gada septembrī saņemtā 1.vieta “IFD AWARD 2019” nominācijā – “Fasādes (ventilējamās)”, galvenā balva 2016. gadā konkursā “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2016”, kurā tika vērtēti vēl neuzbūvētu ēku projekti vai pavisam nesen ekspluatācijā nodoti objekti. Savukārt 2017. gadā uzvarētāju laurus nominācijā “Publiskā ārtelpa” Tehnoloģiju un dizaina inovāciju balvā plūca Ventspils Lielais laukums un strūklaka “Fregate “Valzivs””.

Kā liecina Latvijas Būvinženieru savienības mājaslapā pieejamā informācija, 2020. gada septembrī Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” ēka pieteikta nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēkā 2020”.

24.09.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs