No šodienas vecāki savus bērnus Ventspils pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs var reģistrēt arī elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv, pastāstīja Izglītības pārvaldes pārstāve Elīna Klauze.

Paralēli saglabāta ir arī reģistrācija klātienē, kad pieteikumu bērna likumiskais pārstāvis aizpilda un iesniedz Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldē personīgi.

Minētajā portālā ir pieejams pakalpojums Pirmsskolu pieteikumu reģistrs. Tajā, izvēloties Ventspils pilsētas pašvaldību, vecāki var reģistrēt pieteikumus bērnu uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādē. Pieteikumus var reģistrēt bērna likumiskais pārstāvis, autorizējoties portālā ar kādu no drošiem autentificēšanās līdzekļiem: e-paraksta viedkarti, ko izsniedzis Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, vai E-ID identifikācijas karti vai kādu no portālā piedāvātajām internetbankām.

Visi iesniegumi – gan elektroniski nosūtītie, gan klātienē saņemtie – tiks fiksēti precīzi rindas kārtībā pēc to reģistrācijas laika, tālāk grupējot tos atbilstoši noteiktajiem kritērijiem un priekšrocībām, skaidroja Klauze.

Arī turpmāk bērnus varēs reģistrēt, ierodoties klātienē, Izglītības pārvaldē pie pirmsskolas izglītības metodiķes pirmdienās no plkst. 14 līdz 18, bet ceturtdienās no plkst. 8 līdz 11. Izglītības pārvaldē bērna vecākam ir jāaizpilda iesnieguma veidlapa, uzrādot bērna dzimšanas apliecību un vecāka personu apliecinošus dokumentus.

Pieteikumu reģistrācija notiek visu kalendāro gadu, un pieteikumu bērna likumiskais pārstāvis ir tiesīgs iesniegt no brīža, kad bērnam ir izsniegta dzimšanas apliecība, norādīja Klauze.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA