SIA Ventspils nafta termināls suminājis darbuzņēmējus, kuri pērn uzrādīja augstākos rezultātus darba drošībā, organizācijas kultūrā un pakalpojumu kvalitātē. Apbalvošanā, kas notika trešo reizi, sumināti laureāti piecās kategorijās atbilstoši uzņēmuma pamatvērtībām, informē uzņēmuma pārstāve Janīna Biteniece.

Viņa skaidroja, ka papildu pastāvīgiem darbiniekiem Ventspils nafta termināls ikgadēji darbus veic ap 1000 darbuzņēmēju organizāciju pārstāvjiem. Šogad papildu drošības aspektiem tika atzīmētas arī citas kvalitātes, kuras VNT visaugstāk novērtē sadarbības partneros. “Drošība vienmēr ir bijusi un nemainīgi paliks VNT prioritāte, taču darba procesā tikpat svarīgi ir citi faktori, kas nosaka veiksmīgu sadarbību. Darbuzņēmēju apbalvošana ir veids, kā mēs varam pateikties darbuzņēmējiem par viņu efektīvu darbu un ikdienas atbalstu,” norāda uzņēmuma ģenerāldirektors Larss Panclafs.

Balvu Kopīga vadība saņēma SIA Impel Serviks par kvalitatīvu sadarbību ar visām VNT  struktūrvienībām, nodrošinot uzņēmuma apsaimniekošanas pakalpojumus. Nominācijā Radoša atbildība par uzvarētāju kļuva SIA Ostcelts Būve, kura veic VNT remonta darbus un ir pierādījusi sevi kā elastīgu un uzticamu sadarbības partneri ārkārtas situācijās. Savukārt testēšanas un sertificēšanas uzņēmums Inspecta Latvia (Kiwa Inspecta) ir saņēmis balvu nominācijā Rezultatīvi cilvēki un īpašu balvu par ieguldījumu drošības kultūras veicināšanā.

Augstākus rezultātus kategorijā Pārdomāts risks ir uzrādījusi SIA Latteps, kura jau vairākus gadus veic VNT infrastruktūras remonta un demontāžas darbus atbilstoši augstākajiem drošības standartiem. Kategorijā Dinamiska stratēģija uzvarēja SIA Multicomp, kas nodrošina VNT tehnoloģisko iekārtu un procesu automātikas, apsardzes, ugunsdrošības un ugunsdzēsības sistēmu tehnisko apkopi. Tāpat SIA Multicomp tika atzīta par VNT gada darbuzņēmēju, kā norāda uzņēmums, “pateicoties savām spējām ātri reaģēt uz izsaukumiem un sniegt kvalitatīvu atbalstu diennakts laikā”.

Lai sekmētu darba aizsardzības nosacījumu ievērošanu ikdienā, VNT ir ieviesis darbuzņēmēju drošības programmu. Programma nosaka, ka ikvienam, kurš vēlas iekļūt VNT teritorijā un veikt darbus, jāiziet video instruktāža un sekmīgi jānokārto zināšanu pārbaudes tests. Sekmīga rezultāta gadījumā  darbuzņēmēja darbinieks uz savas aizsargķiveres saņem trīs uzlīmes jeb Dzīvības. Ja darba gaitā tiek pieļauts rupjš pārkāpums, VNT darbinieki ir tiesīgi noņemt vienu uzlīmi. Pēc trešās Dzīvības zaudēšanas darbuzņēmēja darbiniekam tiek liegta iekļūšana VNT teritorijā līdz gada beigām.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils nafta termināls