Ventspils novada bērni bez maksas varēs potēties pret ērču encefalītu

719

Tajās teritorijās, kurās saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu, bērni varēs saņemt bezmaksas potes pret encefalītu. Tāda iespēja būs kopumā 23 novadu bērniem, viņu vidū ir arī Ventspils novads.

Teritorijas ar visaugstāko saslimstības līmeni, kurās 2019. gadā tiek nodrošināta bērnu bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu tika noteiktas, veicot epidemioloģiskās uzraudzības datu analīzi par saslimstību ar ērču encefalītu piecu gadu periodā līdz 2018.gadam, skaidro SPKC.

Pret ērču encefalītu vakcinē bērnus no viena gada līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai, ja bērna deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta endēmiskajā teritorijā. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā. Ja bērns ir reģistrēts endēmiskajā teritorijā, bet viņa ģimenes ārsta prakse neatrodas šajā teritorijā, vakcinācija jāveic pie cita ģimenes ārsta – pie tāda, kura prakse atrodas kādā no endēmiskajām teritorijām, norāda SPKC.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay