Demogrāfijas bedres un plašās teritorijas mazās apdzīvotības dēļ arvien turpina sarukt dzimstības rādītāji daudzviet, arī Ventspils novadā, kur šī gada pirmajos sešos mēnešos novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti vien 18 jaundzimušie. Tātad, vidēji tikai trīs bērni mēnesī.

Kā pavēstīja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne, četras novada iedzīvotājas pirmo reizi dzīvē kļuva par māmiņām. Otro bērniņu sagaidīja sešas novadnieces, trešo – četras, ceturto – divas, bet ir arī tādas sievietes, kuras sagaidīja sesto un pat astoto bērnu!

Pirmajā pusgadā visvairāk jaundzimušo reģistrēts Vārves pagastā – četri, Popes pagastā, Ugāles pagastā, Piltenē un pagastā – pa trim, pa vienam Zlēkās, Užavā, Puzē, Usmā un Ancē.

Divas meitenes nosauktas par Dārtām. Vienam bērniņam vecāki devuši divus vārdiņus. Par interesantu meiteņu vārdu īpašniecēm kļuvušas Bille un Greisa. Puiši tikuši pie šādiem vārdiņiem: Rūdis, Olivers, Rodrigo, Mārtiņš, Mikus, Matīss, Gabriels. Joprojām populāri meiteņu vārdiņi ir Sofija, Gabriela, Beāte, Alise un Līna.

Ventspils novada pašvaldība jaundzimušajiem dāvina sudraba karotītes, par pirmo un otro bērniņu pašvaldība vecākiem izmaksā 200 eiro, par trešo bērnu ģimenē – 300 eiro, par ceturto – 400 eiro, par piekto un katru nākamo jaundzimušo – 500 eiro.

Novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas astoņas laulības, viena noslēgta baznīcā. Šķirtas sešas laulības.

Šajā laika periodā reģistrēti arī 33 miršanas gadījumi, tostarp mūžībā devušās 22 sievietes un 11 vīrieši.

05.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com