Pagājušajā gadā lielajā Ventspils novadā reģistrēts neliels dzimstības pieaugums: 2018.gadā pasaulē nākuši 68 mazuļi, kas ir par septiņiem bērniem vairāk nekā gadu iepriekš, informē Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Pagājušajā gadā novadā piedzima 32 meitenītes un 36 zēni. Pirmo reizi par jaunajām māmiņām pagājušajā gadā novadā kļuva 18 sievietes. Otrais bērniņš piedzima 32 māmiņām, trešais – astoņām, ceturtais – četrām, piektais – trim, sestais – divām, bet septītais – vienai māmiņai.

Laulībā dzimuši 39 bērniņi, paternitāte noteikta 27 gadījumos, bet divas dzimšana reģistrētas bez ziņām par bērna tēvu.

Ievērojams dzimstības pieaugums vērojams Piltenē un pilsētas apkārtnē, kā arī Vārves pagastā – attiecīgi 16 un 15, kas ir par 11 un septiņiem mazuļiem vairāk nekā gadu iepriekš. Tikmēr Tārgalē aizpērn pasaulē nāca 14 bērni, bet pagājušajā gadā – tikai septiņi. Vēl mazuļi dzimuši Ugāles (piedzima seši mazuļi), Jūrkalnes (5), Ziru (4), Zlēku (3), Popes (3), Usmas (3), Puzes (2), Užavas (2) Un Ances (2) pagastos.

Popuārākie vārdi meitenēm bija Emīlija (3), Alise (2), Annija (2) un Elza (2), zēniem – Emīls (3) un Daniels (2). Septiņiem bērniņiem vecāki devuši divus vārdiņus. Par retu meiteņu vārdu īpašniecēm kļuvušas Beverlija, Eimija, Hanna, Kimberlija, Ketlīna, Madlēna, Miroslāva, Zlata. Retākie puišu vārdi bija Braens, Dominiks, Francis, Hārvijs, Olivers, Silvestrs, Tadeušs, Vilberts. Joprojām populāri ir arī seni vārdiņi, piemēram Alberts, Henrijs, Kārlis, Krišjānis, Miķelis, Pēteris, Rūdolfs un Emma, Ieva, Līna, Margarita.

Tomēr mirstība ir arvien ievērojami augstāka nekā dzimstība. Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 111 mirušie, tostarp 55 vīrieši un 56 sievietes. Gadu iepriekš mirušo skaits bija 119 cilvēki.

Tikmēr teju divkāršojies reģistrēto laulību skaits. Ja 2017.gadā novadā reģistrētas vien 40 laulības (no tām 17 – baznīcā), tad pagājušajā gadā to skaits pieaudzis līdz 71 (baznīcā – 23 laulības). Četras laulības noslēgtas ar ārzemniekiem, 48 laulības svinīgi reģistrētas Dzimtsarakstu nodaļā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay