1. un 2. jūnijā Ventspils novada Vārves, Tārgales, Piltenes, Ugāles, Usmas un Zlēku pagastos norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona zemessargu plānveida mācības.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Regulāro iepriekš plānoto mācību laikā karavīri un zemessargi uzlabo gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un pilnveido  kā individuālās, tā kolektīvās iemaņas. .

Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži” un Ventspils novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.zs.mil.lv.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Talsu novada, Ventspils valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25627389 vai rakstīt uz e-pastu 46bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā – Ventspils novads, Vārves pagasts “Vanagi”.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību uzdevumu veikšanai tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Mācību laikā pa autoceļiem Ventspils novada Vārves, Tārgales, Piltenes, Ugāles, Usmas un Zlēku pagastu teritorijās iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.

 

31.05.2024. / Autors: Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs / Foto: Zemessardzes 46. kājnieku bataljona arhīvs