Ventspils novada pašvaldība starp aktīvākajām eParaksta lietotājām

1474

Latvijas pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksmē Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) sumināja eParakstīšanas čempionus – pašvaldības, kuru darbinieki pērn visaktīvāk izmantojuši drošu elektronisko parakstu. Visaktīvākā eParaksta lietotāja pašvaldību vidū 2016.gadā bijusi Rīgas dome, kas ir arī otrs aktīvākais eParaksta lietotājs valstī. Aktīvāko vidū arī Ventspils novada pašvaldība.

Galvaspilsētas domei seko Rēzeknes novada pašvaldība, kuras darbinieki pērn eParakstu lietojuši par nepilniem 50% biežāk nekā gadu iepriekš. Pirmajā trijniekā 2016.gadā iekļuvusi arī Ventspils novada pašvaldība, kas visstraujāk no visām pašvaldībām gada laikā palielinājusi eParaksta lietošanu.

Ventspils novada pašvaldībai seko Tukuma novada dome, kas pērn bija trešā aktīvāka starp pašvaldībām. Piekto vietu, tāpat kā gadu iepriekš, ieņem Bauskas novada administrācija. Tai seko Ķekavas novada pašvaldība un Jelgavas novada pašvaldība, kuras darbinieki eParakstījušies par 50% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lai gan kopumā visās pašvaldībās vērojams būtisks eParaksta lietošanas pieaugums, eParaksta lietošanas reižu skaits visās pašvaldībās 2016.gadā vēl arvien veido tikai 6,2% no kopējā eParaksta lietošanas reižu skaita.

Kopumā 2016.gadā eParaksts lietots 4,1 miljonu reižu, kas ir par nepilnu miljonu vairāk nekā gadu iepriekš. Salīdzinot ar 2015.gadu eParaksta lietošanas reižu skaits pieaudzis gandrīz par 30%, bet salīdzinot ar 2014.gadu – par 80%.

Starp eParaksta nesējiem lietošanas skaita ziņā vēl ar vien populārākā ir LVRTC izsniegtā eParaksta viedkarte, tai seko virtuālais eParaksts un eParaksts eID kartē.