Ventspils novadā pieaugusi dzimstība, taču arī mirušo vairāk

1387

2016.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā pieaudzis reģistrēto jaundzimušo skaits, taču piefiksēts arī vairāk miršanas gadījumu, noslēgts mazāk laulību, liecina novada pašvaldības apkopotie dati.

Pērn fiksēts 101 dzimšanas gadījums, piedzima 49 meitenītes un 52 zēni, un tas ir par 16 mazuļiem vairāk nekā 2015.gadā. Pirmo reizi par jaunajām māmiņām 2016. gadā Ventspils novadā kļuva 36 sievietes. Otrais bērniņš piedzima 31, trešais – 27, ceturtais – četrām, piektais – vienai, sestais – divām māmiņām. Laulībā dzimuši 49 bērniņi, paternitāte noteikta 48 gadījumos, bet četros dzimšana reģistrēta bez ziņām par bērna tēvu. Pieci bērniņi, kuri reģistrēti Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā, deklarēti citās pašvaldībās.

2016.gadā visvairāk bērniņu piedzima Vārvē – 18, Popē – 17, Piltenē – 10.

Populārākie vārdi meitenēm: Alise, Dārta, Elīza, zēniem: Emīls un Niks. Pieciem bērniņiem vecāki devuši divus vārdiņus. Par retu meiteņu vārdu īpašniecēm kļuvušas Afīna, Annika, Dominika, Elisona, Hanna un Meisija. Retākie puišu vārdi – Arvaldis un Džulians. Joprojām populāri ir seni vārdiņi, piemēram, Jānis, Jēkabs, Mārtiņš, Miķelis, Niklāvs, Pēteris, Rūdolfs, Valters, Kārlis, Gustavs, Elza, Emīlija, Katrīna, Made un Marta.

Pērn Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 187 mirušie, kas ir par 38 cilvēkiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Noslēgta 41 laulība, tostarp 11 baznīcā. Gadu iepriekš novadā tika reģistrēta 51 laulība. Trīs laulības noslēgtas ar ārzemniekiem, 30 laulības svinīgi reģistrētas Dzimtsarakstu nodaļā.