Ceturtdien Latvijā tika atklāti 40 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19 un otrs augstākais skaits ir reģistrēts Ventspils novada iedzīvotāju vidū, bet piektdien atklāti valstī jau 60 jauni gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Kā liecina jaunākie dati, no 40 reģistrētajiem gadījumiem 13 fiksēti galvaspilsētā Rīgā, kur 14 dienu kumulatīvais rādītājs ir 353 cilvēki. Otrs augstākais rādītājs reģistrēts Ventspils novadā – septiņi, turklāt pēdējo 14 dienu laikā novadā reģistrēti jau 24 saslimušie, līdz ar to 14 dienu kumulatīvā rādītāja skalā uz 100 000 cilvēkiem Ventspils novads ar 71,9 gadījumiem ieņem trešo vietu aiz Siguldas novada (127,3) un Augšdaugavas novada (115). Šie novadi ir vienīgie, kuros rādītājs ir augstāks par 50.

Jāatzīmē, ka šie novadi ir pēc teritoriālās reformas stāšanās spēkā ievērojami mainījuši savas aprises, kļūstot daudz plašākiem un apvienojot citus novadus vienā, kamēr Ventspils novads ir saglabājis savas robežas nemainīgas.

Ventspils pilsētā precīzs jaunu saslimšanas gadījumu skaits nav zināms, vien SPKC norāda, ka reģistrēti robežās no viena līdz pieciem jauniem gadījumiem.

Detalizēta informācija par piektdien reģistrētiem gadījumiem tiks publiskota sestdienas otrajā pusē.

03.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com