Jaunmoku pilī pasniedza Kurzemes tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs 2023” septiņās nominācijās: “Neparastā Kurzemes naktsmītne”, “Kurzemes garša”, “Kultūrvieta Kurzemē”, “Atpūta uz ūdens Kurzemē”, “Kurzemes tūrisma uzņēmuma tēla veidotājs”, “Piedāvājums Kurzemē ģimenēm ar bērniem” un “Par nozīmīgu ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā”.

Vērtēšanu veica profesionāļu komandas, apmeklējot klātienē katru no izvirzītajiem nominantiem. Par “Lielā Jēkaba” kultūrtūrisma nomināciju šogad tika izvēlēta “Kultūrvieta Kurzemē”, meklējot jaunas un neparastas vietas, kas izceļ vietas kultūrvides stāstu – seno un moderno. Par uzvarētāju nominācijā “Kultūrvieta Kurzemē 2023” atzīta Popes muiža, savukārt nominācija “Kurzemes tūrisma tēla veidotājs 2023”, nominantu vidū izvirzot gidus, uzņēmumu vadītājus un stāstniekus, par uzvarētāju atzīts Reinis Pižiks – aktīvās atpūtas piedāvājuma “DabaLaba” saimnieks.

Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Zariņš sveica ne tikai iepriekš minētos nominantus, bet arī Harinu Kreisleri, uzņēmuma “Vienots veselumā” vadītāju, jo žūrijai patika viņas neparastā naktsmītne un entuziasms, ar kādu viņu veic savu darbu, savukārt Pilsberģu kroga īpašnieks Artūrs Cimoška ievērību izpelnījās par gadiem saglabāto izcilo kvalitāti, nodrošinot garšas baudījumu.

Pasākumā pirmo reizi tika pasniegtas arī astoņas īpašas balvas – Kurzemes tūrisma asociācijas pateicības Kurzemes pašvaldībām. To saņēma arī Ventspils novads par nepārtraukto sadarbību un savstarpējo uzticēšanos kopīga Kurzemes tūrisma tēla veidošanā un mārketinga aktivitāšu realizēšanā. Jau vairāk nekā 20 gadu Kurzemē ir nostiprinājusies atziņa, ka, tikai kopā strādājot un uzticoties viens otram, var paveikt lielas un paliekošas lietas.

Balva “Lielais Jēkabs” ir biedrības “Kurzemes tūrisma asociācija” iedibināta tūrisma kvalitātes balva, kas ik gadu tiek pasniegta labākajiem Kurzemes tūrisma uzņēmējiem un piedāvājumiem kopš 2004. gada. Balvas pasniegšanas vieta ik gadu tiek mainīta, lai ikviens tūrisma uzņēmējs, kas apmeklē šo pasākumu, varētu iepazīt dažādus Kurzemes tūrisma galamērķus.

 

29.11.2023. / Autors: Ventspilsnovads.lv / Foto: Ventspilsnovads.lv