Ventspils osta izņem 2000 kontrabandas alkohola pudeļu un 300 000 cigarešu

1301

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, kravas automašīnā ar mēbeļu kravu atklāja 1 922 alkohola pudeļu un 295 400 cigarešu kontrabandu.

Šis gadījums noticis jau sestdien, 2.aprīlī, kad tika pārbaudīta kāda Lietuvā reģistrēta kravas automašīna pirms tās uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas pilsētu Nīneshamnu. Muitas amatpersonas, kontrolē iesaistot arī muitas kinologu ar dienesta suni, atklāja, ka kravā atrodas nedeklarētas preces – cigaretes un alkoholiskie dzērieni.

Saskaņā ar kravas pavaddokumentiem kravā no Lietuvas uz Norvēģiju tika vestas mēbeles. Kontroles laikā VID muitas amatpersonas konstatēja, ka autotransporta rezerves daļām paredzētos sānu nodalījumos un kravas telpā starp virtuves mēbelēm paslēptas kastes, kurās atradās cigaretes ar Baltkrievijas un Lietuvas akcīzes nodokļa markām un alkoholisko dzērienu pudeles ar Lietuvas akcīzes nodokļa markām.

Kontroles rezultātā tika izņemts 295 400 Minsk, Winston, Kent un Marlboro markas cigarešu un 1 922 pudeles (1 707,35 litri) alkoholisko dzērienu – degvīna, viskija, brendija, šampanieša. Kopējā cigarešu un alkohola vērtība, ieskaitot maksājamos nodokļus, ir 57 795 eiro.

Par konstatēto muitas noteikumu pārkāpumu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu tika uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietā. Lietas materiāli nodoti VID Muitas policijas pārvaldei.