Ventspils ostā lielākais kravu apjoms 7 mēnešu laikā; termināļi noslogoti tikai daļēji

1488

Šā gada janvārī Ventspils brīvostas termināļos pārkrauti 1,8 miljoni tonnu kravu. Tas ir lielākais viena mēneša kravu apjoms Ventspils ostā kopš pagājušā gada maija. Taču kopējais kravu apgrozījums ir mazāks nekā pagājušā gada janvārī, portālam VentspilsBalss.lv norādīja Ventspils brīvostas pārstāve Inga Ieviņa.

AS Ventbunkers janvārī kravu apgrozījumu palielinājis par 88% salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, mēnesī pārkraujot 286 000 tonnu naftas produktu, tomēr tā ir tikai pusei no termināļa iespējamās jaudas. Salīdzinot ar pagājušā gada ļoti pieticīgajiem datiem, labāk janvāri aizvadījis AS Ventspils Grain Terminal, kur pārkrauti 30 000 labības. Tas nozīmē, ka janvārī izmantota ceturtā daļa graudu termināļa jaudas. Par 48% jeb 14 000 tonnām kravu apjomu janvārī palielinājis SIA Ventplac, izmantojot pusi no iespējamās termināļa jaudas.

Būtiski kravu apgrozījums attiecībā pret pagājušā gada janvāri samazinājies divos termināļos, kas arī galvenokārt ietekmē visas ostas kopējo kravu apjomu. Par 534 000 tonnu jeb 39% samazinājies SIA Ventspils Nafta termināls apgrozījums, kas nesasniedz pat pusi no termināļa jaudas. AS Baltic Coal Terminal janvārī pārkrauts par 284 000 tonnām jeb 79% mazāk nekā gadu iepriekš un kravu apgrozījums nesasniedz pat trešdaļu termināļa jaudas. Pagaidām minimāla darbība bijusi AS Kālija parks, kur janvārī pārkrauti 3000 tonnu karbamīda. Salīdzinoši mazāks samazinājums ir arī AS Ventspils tirdzniecības osta (par 51 000 tonnu jeb 19% mazāk nekā pērn), SIA Ventamonjaks (samazinājums par 26 000 tonnu jeb 50%), SIA Ventall Termināls (samazinājums par 22 000 jeb 14%) un SIA Noord Natie Ventspils Terminals (samazinājums par 2000 tonnu jeb 1%).

Lai gan Ventspils brīvostai jau ilgāku laiku jārēķinās ar būtisku ieņēmumu samazinājumu, tomēr arī šogad brīvostas pārvalde plāno investēt ostas infrastruktūras attīstībā. Investīciju programmas īstenošanai budžetā plānoti 7,3 miljoni eiro. Daļu no investīciju programmas līdzfinansēs Eiropas Savienības Kohēzijas fonds. Turpināsies jau pagājušajā gadā aizsāktie grunts stiprināšanas darbi 2. un 3.piestātnē, kā arī Ventas kreisā krasta piestātņu un krasta līnijas nostiprināšana. Šogad plānots uzsākt ostas promenādes atjaunošanas darbus un divu jaunu rūpniecisku ēku projektēšanu Ventspils brīvostas industriālajā zonā.