2019. gada 9. decembrī saskaņā ar ASV OFAC lēmumu tika noteiktas sankcijas ASV Globālo Magņitska sankciju režīma ietvarā, iekļaujot Aivaru Lembergu sankcionēto personu sarakstā. Visas Juridiskās un fiziskās personās, kuras ir saistītas ar sankcionēto personu Aivaru Lembergu izjūt pastiprinātu kontroli no valsts un banku sektora puses, kas izpaužas ikdienas saimnieciskās darbības traucējumos. 

Diemžēl nākas ciest arī parastiem ventspilniekiem, kuri nevarēja laicīgi saņemt savas nopelnītās darba algas un ostas uzņēmumiem, kuriem tika paralizēta saimnieciskā darbība. Bet, pateicoties banku, FKTK un uzņēmumu vadību milzīgam darbam, ostas darbinieki beidzot ir saņēmuši naudu savos kontos.

Sankciju situācija ir unikāla un vēl daudz kas nav skaidrs gan bankām, gan valsts iestādēm un, neskatoties uz to, ka sankcionētai personai nav nekādas kontroles un ietekmes uz Ventspils ostas uzņēmumu vadību un uzņēmuma naudas plūsmu, kā arī viņi paši nav ASV noteikto sankciju subjekti, ostas uzņēmumi joprojām izjūt sankciju sekas un cīnās par normālas saimnieciskās darbības veikšanu, tērējot tam ļoti lielus administratīvos resursus.

25.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com