Ventspils pilsēta iekļuvusi konkursa Ģimenei draudzīga pašvaldība finālā

1427
Foto: VARAM

Zināmas konkursa Ģimenei draudzīga pašvaldība deviņas finālistes – pašvaldības, kas tika noteiktas vērtējot pašvaldību iesniegto informāciju un iedzīvotāju oktobrī sniegto vērtējumu vietnē www.vietagimenei.lv. Starp finālistēm ir arī Ventspils pilsēta, informē konkursa rīkotāji Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Republikas nozīmes pilsētu vidū finālā iekļuvušas Daugavpils, Jelgavas un Ventspils pilsētu pašvaldības. Reģionālas nozīmes attīstības centru grupā par galveno balvu sacenšas Gulbenes, Siguldas un Tukuma novadu pašvaldības, savukārt novadu pašvaldību grupā finālā ir Babītes, Olaines un Ozolnieku novadu pašvaldības.

Lai noteiktu pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem par 2016.gadu, VARAM šogad pirmo reizi rīko konkursu Ģimenei draudzīga pašvaldība. Konkursā šogad piedalījās 55 pašvaldības, kas tiek vērtētas trīs pašvaldību grupās – republikas nozīmes pilsētas, reģionālas nozīmes attīstības centri un novadu pašvaldības. Informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem pašvaldības iesniedza vasaras sākumā, oktobrī norisinājās iedzīvotāju balsojums, bet novembra otrajā pusē konkursa žūrija apmeklēs deviņas pašvaldības – konkursa finālistes, kas tika izvēlētas balstoties gan uz iesniegtajiem datiem, gan iedzīvotāju balsojumu.

Vērtējot pašvaldības tika izmantoti detalizēti vērtēšanas kritēriji. Visi izmantotie rādītāji definēti tā, lai dotu iespēju salīdzināt pašvaldības neskatoties uz to iedzīvotāju skaitu vai pašvaldības budžeta apmēru. Piemēram, tika aprēķināts pašvaldības sniegtais materiālais atbalsts ģimenēm, ņemot vērā tā īpatsvaru pašvaldības budžetā, pašvaldības izdevumu izglītībai īpatsvaru pašvaldības budžetā, izdevumu ģimenes pasākumiem īpatsvaru pašvaldības budžetā, jaundzimušo skaitu pašvaldībā. Tāpēc, piemēram, atsevišķos gadījumos, tās pašvaldības, kas varbūt absolūtos skaitļos sniedz lielāku atbalstu ģimenēm, ne vienmēr ieņem augstu vietu, jo to sniegtajam atbalstam ģimenēm pašvaldības budžetā nav liels īpatsvars. Plašāka informācija par vērtēšanas kritērijiem konkursa nolikumā.

Konkursa uzvarētājas tiks paziņotas decembra sākumā, svinīga pasākuma laikā. Pasākumā tiks nosaukta gada ģimenei draudzīgākā pašvaldība, uzvarētājas katrā pašvaldību grupā, kā arī īpašās nominācijas, piemēram, par ieguldījumiem infrastruktūrā, par materiālo atbalstu, par lielāko jaundzimušo pieaugumu, par lielāko atbalstu daudzbērnu ģimenēm.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VARAM