8.martā otro gadu pēc kārtas Ventspils pilsētā norisināsies biznesa dienas pasākums un tā mērķis ir gan esošajiem uzņēmējiem, gan tiem, kuri vēl tikai plāno sākt uzņēmējdarbību, ļaut uzzināt jaunākās biznesa iespējas Ventspilī un tās apkārtnē, kā arī iepazīties ar aktuālajiem piedāvājumiem finansējuma piesaistei, kas īpaši svarīgi ir uzņēmuma darbības sākumposmā, lai savu ieceri no hobija pārvērstu par pelnošu biznesu, informēja Ventspis pilsētas pašvaldībā.

Pasākums notiks divās daļās. Pirmajā daļā Swedbank galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks iepazīstinās ar ekonomikas prognozēm turpmākajiem diviem gadiem. Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas vadītāja Elita Baklāne–Ansberga stāstīs par Ventspili raksturojošajiem ekonomiskajiem rādītājiem. Ventspils Augstskola prezentēs Ventspils uzņēmējdarbības vides novērtējuma aptaujas rezultātus, ko 2017. gadā apkopoja augstskolas Uzņēmējdarbības, inovāciju un reģionālās attīstības centra pētnieki.

Savukārt pasākuma otrajā daļā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks informēs par biznesa atbalsta pasākumiem Ventspilī, ar jaundibināto Biznesa atbalsta centru iepazīstinās tā vadītāja Ilze Valdmane, bet pārstāvji no Attīstības finanšu institūcijas Altum un Swedbank Ventspils filiāles vēstīs par instrumentiem finansējuma piesaistei uzņēmumiem un dalīsies klientu veiksmes stāstos.

Šogad paredzēta atsevišķa programma arī pasākuma kafijas pauzē, kurā piedalīsies starptautiskā organizācija Junior Chamber International, kura martā atvērs nodaļu Ventspilī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Ventspils biznesa inkubators, kas prezentēs inkubatora klientu radītos produktus. Par Labklājības ministrijas pasākumiem darba devēju atbalstam vēstīs Nodarbinātības valsts aģentūras Ventspils filiāle, bet par iespējām mazajiem un vidējiem komersantiem ar Eiropas fondu līdzekļiem pilnveidot darba vietu atbilstoši darba drošības prasībām pastāstīs Valsts darba inspekcija, atklāja pašvaldība.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Pieteikšanās dalībai biznesa dienā notiks līdz 5.martam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC