Ventspils pilsētas pludmale atkal pretendēs uz Zilā karoga atzinībai

1926

Šogad starptautiskajam Zilā Karoga sertfikātam aprit jau 30 gadi un Latvija to atzīmē ar rekordlielu pretendentu skaitu. Latvijā uz Zilā Karoga saņemšanu 2017. gada sezonā pieteikumus tika iesniegušas 23 peldvietas un jahtu ostas, starp kurām bija arī jauni kandidāti, kā arī veterāni. Starp pretendentiem arī Ventspils pilsētas pludmale, kas savulaik kā pirmā peldvieta Latvijā izpelnījās šādu godu.

Zilā karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas. Pagājušajā sezonā 47 valstīs plīvoja 4266 Zilie karogi, no tiem Latvijā – 19.

Lai nodrošinātu neatkarīgu un pilnvērtīgu pieteikumu izvērtēšanu, Zilā karoga pieteikumi tiek vērtēti divos līmeņos – nacionālajā un starptautiskajā. Latvijā Zilā karoga kandidātus vērtē Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Satiksmes ministrijas, Veselības ministrijas, Valsts Ugunsdrošības un glābšanas dienesta, Valsts tūrisma attīstības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Zēģelētāju savienības, Vides aizsardzības kluba un citām institūcijām un organizācijām. Zilā karoga Nacionālo žūriju vada Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.