Pašvaldības uzņēmums Ventspils siltums šogad plāno dūmgāzu kondensatora uzstādīšanu arī Pārventas katlu mājā, informēja uzņēmumā.

Kā skaidro Ventspils siltums, šāds solis dos iespēju palielināt biokurināmā katlu siltumenerģijas ražošanas efektivitāti un maksimāli efektīvi izmantot siltumu, kas rodas šķeldas sadegšanas procesā. Pēc uzņēmuma skaidrotā, atdzesējot dūmgāzes, kondensatorā tiek kondensēts tvaiks un iegūtais siltums novadīts atpakaļ siltumapgādes sistēmā. Tādā veidā palielināsies ne tikai biomasas katlos saražotās siltumenerģijas apjoms, bet arī samazināsies nepieciešamais kurināmā apjoms.

Ventspils siltums arī uzsver, ka samazināsies arī cieto daļiņu apjoms dūmgāzēs un gaiss kļūs ievērojami tīrāks.

Pēc Ventspils siltuma apgalvotā, šāda kondensatora uzstādīšana ir nepieciešama arī tādēļ, ka rezultāts ir siltumenerģijas ražošanas efektivitātes paaugstināšana, kas savukārt ļauj saglabāt siltumenerģijas ražošanas tarifu nemainīgu arī turpmākajos gados.

Šī projekta īstenošanas izmaksas ir 891 tūkstotis eiro, no tā 40% sedz Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļi. Finansējuma piesaistei ir noslēgts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru. Pēc līguma noslēgšanas projekts ir jārealizē 12 mēnešu laikā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA