Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” šo ceturtdien, 10. augustā, veiks Ventas labā krasta siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluorescējošu krāsvielu (nātrija fluoresceīns), kas ūdenim piešķir zaļgandzeltenu nokrāsu.

Siltumnesēja iekrāsošana ar iepriekš minēto pārtikas krāsvielu, ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā atklāt tehniskā ūdens noplūdes vietu siltumtīklos vai arī atrast ēku siltumpunktos bojātos karstā ūdens siltummaiņus.

Ja Pārventā kādā no ēkām būs bojāts karstā ūdens siltummainis, tad tehniskais ūdens iekļūs ēkas karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāsos ūdeni zaļgandzeltenā krāsā, neradot kaitīgu ietekmi uz cilvēku veselību un apkārtējo vidi.

Gadījumā, ja karstā ūdens apgādes sistēmā parādīsies fluorescējoši zaļgandzeltens ūdens vai arī, ja būs novērojamas šādas krāsas ūdens noplūdes no siltumtīkliem apkārtējā vidē, tad aicinām iedzīvotājus nekavējoties par to ziņot uzņēmumam “Ventspils siltums”, zvanot pa diennakts tālruņa numuru 636 02240.

Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, pievienojot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmēs siltumenerģijas padevi.

 

9.08.2023. / Autors: PSIA “Ventspils siltums” / Foto: Pixabay