Jau devīto reizi Vides izglītības fonds organizēja izglītojošu un pieredzes apmaiņas pasākumu – Ekoskolu Ziemas forums, kur pulcējās ap 300 jauniešiem un pedagogiem no visas Latvijas.

Foruma laikā tika organizētas gan kopīgas, gan paralēlas aktivitātes jauniešiem un pedagogiem. Trīs dienu programmā īstenoja daudzveidīgas izglītojošas un interaktīvas vides nodarbības, pieredzes apmaiņas sesijas, atraktīvus komandu uzdevumus un saliedēšanās aktivitātes. No Ventspils skolām šajā forumā piedalījās Ventspils 4.vidusskola un Ventspils 2. pamatskola.

Foruma laikā  skolēni guva daudz dažādus iespaidus. Ventspils 4.vidusskolas audzēknei Annikai Štrombergai lekcijas likās ļoti interesantas un radošas, savukārt, pārgājiens šķita viltīgs un sarežģīts, jo bija jāsaskata lietas, objekti dabā. Adriāna Indriksone min radošās darbnīcas, kurās bija iespējams iegūt jaunas zināšanas, kā arī kukaiņu mājas veidošanu, kuru plāno īstenot arī savā skolā, Ventspils 4.vidusskolā. Ventspils 2.pamatskolas audzēkne Evija Māra Kronberga pozitīvi atzīst nodarbību “ideju fitness”, kuru jau pielietoja Eko padomes atskaites sapulcē par pieredzi forumā, bet Rebeka Zēvalde novērtē iespēju mācīties sadarboties lielā komandā un ņemt vērā katra dalībnieka teikto.

Ekoskolu Ziemas forumā jaunieši un pedagogi piedalījās vides aizsardzību un izglītību saistītās mācībās un praktiskās nodarbībās. Tika pievērsta uzmanība aktuālām tēmām, kā klimata pārmaiņu saikne ar mūsu ikdienas izvēlēm pārtikas, transporta, enerģijas un ikdienas ieradumu jomās, vides piesārņojumu.

 

5.03.2024. / Autors: Izglītības pārvalde / Foto: Izglītības pārvalde