Ventspils slimnīcā atjaunos Neiroloģijas un Dzemdību nodaļas

596

Ieguldot vairāk nekā 300 000 eiro, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī turpmāko trīs līdz četru mēnešu laikā tiks atjaunotas Neiroloģijas un Dzemdību nodaļas, informēja slimnīcā.

Dzemdību nodaļā plānots veikt sešu palātu un vairāku pirmsdzemdību telpu atjaunošanas darbus. Visās nodaļas telpās līdzšinējais apgaismojums tiks nomainīts pret energoefektīviem un resursus taupošiem. Tāpat plānots atjaunot ugunsdzēsības signalizāciju un iekšējos vājstrāvas tīklus.

Dzemdību palātās izveidos mājīgu interjeru un piešķirs tematiskus nosaukumus, katrā palātā izvietojot attiecīgās tēmas fotoreprodukcijas.

Pērn jau iegādātas vairākas jaundzimušo aprūpes iekārtas – plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas, fototerapijas sistēma un sildīšanas matracis, savukārt šogad plānots iegādāties divus jaundzimušo reanimācijas galdus.

Tā kā atjaunošanas darbi tiks veikti tikai daļā telpu, nodaļas darbs netiks traucēts. Turklāt atjaunošanas darbi tiks turpināti atlikušajās nodaļas telpās arī nākamgad.

Savukārt Neiroloģijas nodaļā izveidos Insulta vienības intensīvās aprūpes palātu ar sešām gultām un pacientu dzīvībai svarīgo rādītāju monitorēšanas sistēmu, lai nodrošinātu nepārtrauktu pacientu veselības stāvokļa uzraudzību un kvalitatīvu insulta pacientu aprūpi. Remontdarbi tiks veikti arī visā pārējā nodaļā pakāpeniski, nepārtraucot nodaļas darbu. Plānots pirkt arī jaunas, elektriski regulējamas pacientu gultas un skapīšus.

Būvdarbi tiks veikti ERAF projekta ietvaros. Būvdarbu izmaksas saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem ir 305 939,08 bez pievienotās vērtības nodokļa. Būvdarbu izpildes laiks plānots no augusta otrās puses četru mēnešu garumā Neiroloģijas nodaļā un trīs mēnešus – Dzemdību nodaļā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay