Sākot ar janvāri, atbildes uz jautājumiem par uzturu pacienti var saņemt vienuviet – apvienotajā Uztura un diabēta apmācību kabinetā.

Kabinets apvieno divus jau esošos kabinetus – pacientus par uzturu konsultēs sertificēta uztura speciāliste Elīza Madara Treija, savukārt uz jautājumiem par diabētu atbildēs diabēta māsa Violeta Pumpure.

Diabēta apmācības ir valsts apmaksātas. Piecu nodarbību kursa ietvaros Violeta Pumpure pastāstīs:

  • kā pareizi lietot insulīnu un citus medikamentus;
  • kā noteikt cukura līmeni asinīs un kā interpretēt rādījumus (pirmreizējiem pacientiem glikometrs tiek nodrošināts);
  • kā pareizi uzglabāt medikamentus;
  • kā pagatavot vienkāršu, gardu maltīti, lietojot veselīgas alternatīvas iecienītiem produktiem.

Tāpat apmācību laikā ir iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus par diabēta uzturu, konkrētu medikamentu termiņiem, lai ikdienas gaitas padarītu pēc iespējas komfortablākas.

Savukārt uztura speciālista pakalpojumu klāstā ir nozīmīgi papildinājumi. Pacientiem, kam ir nepietiekošs svars vai kritisks svara zudums un noteikta malnutrīcijas diagnoze, ir iespēja saņemt valsts kompensētu medicīnisko papilduzturu. Otrs papildinājums ir ķermeņa masas analizators, kas nosaka ķermeņa tauku un muskuļu masas attiecību, minerālu un ūdens daudzumu un dažādus citus organisma rādītājus, kas palīdz izvērtēt piemērotāko uzturu, fizisko slodzi un novērtēt vispārējo veselības stāvokli.

Uztura konsultācijas un diabēta apmācības notiek Ventspils slimnīcā – 1. stāva 7. kabinetā. Uztura speciālista piedāvātie pakalpojumi ir par maksu, savukārt valsts apmaksātām diabēta apmācībām nepieciešams ģimenes ārsta vai endokrinologa nosūtījums.

Pieteikties uz konsultācijām vai apmācībām un iegūt vairāk informācijas par pakalpojumu iespējams, zvanot uz Ventspils slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665.

 

26.02.2024. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”