Ceturtdien, 4. janvārī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome atbalstīja slimnīcas plānoto investīciju projektu, kuras mērķis ir uzlabot Ventspils slimnīcas ambulatoro pakalpojumu sniegšanas infrastruktūru, kā arī atjaunot Ķirurģijas nodaļas telpas.

Projekta ietvaros tiek plānots izveidot Ambulatoro centru, tādā veidā nodalot stacionāro un ambulatoro pacientu plūsmu. Līdz ar to pacientiem būs iespēja ambulatoros pakalpojumus saņemt vienuviet slimnīcas pirmajā stāvā. Tāpat plānots iegādāties diagnostikas, sterilizācijas, operāciju, laboratorijas un citas medicīnas iekārtas un aprīkojumu.

Investīciju projekts sagatavots Eiropas Savienības Kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gadam specifiskā atbalsta mērķa “Nodrošināt vienlīdzīgu piekļuvi veselības aprūpei un stiprināt veselības sistēmu, tostarp primārās veselības aprūpes noturību” pasākuma “Ārstniecības iestāžu infrastruktūras attīstība” ietvaros.

Kopējās projekta attiecināmās izmaksas plānotas 1,56 milj. eiro apmērā, no kuriem 1,3 milj. eiro ir piesaistītais ERAF finansējums, 87 tūkst. eiro – valsts budžeta finansējums un 156 tūkst. eiro – slimnīcas finansējums. Projekta īstenošana plānota no 2024. līdz 2026. gadam.

 

8.01.2024. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs