Ventspils teātris nolēmis iepriecināt savus skatītājus ar ilgi gaidītu pirmizrādi – Pēteris Pētersons “Tikai muzikants”, kas notiks 1. decembrī plkst. 19.00 Ventspils Kultūras centrā. Režisores Vijas Draviņas iestudētajā izrādē redzēsim jau iemīļotus un pieredzes bagātus mūsu pilsētas aktierus, kā arī jaunus talantus.

Šis nu jau gandrīz aizritējušais gads Latvijas kultūras dzīvē iezīmējies ar dramaturga, teātra režisora, tulkotāja un publicista Pētera Pētersona 100 gadu jubileju. Ir notikuši pasākumi, kas veltīti izcilā mākslinieka dzīves gājumam un daiļradei. Pasākumu devīze – “Tikai Pētersons”. Arī Ventspils teātris atzīmē izcilā režisora Pētera Pētersona 100. jubileju, iestudējot izrādi “Tikai muzikants”.

Izrāde  aizved skatītājus ne tik ļoti senā pagātnē – 1944. gada rudenī. II Pasaules kara dunoņa bija  aizvēlusies tālāk Eiropā, bet Latvijā trijstūrī Liepāja – Tukums – Ventspils vācu karaspēka ielenkuma rezultātā izveidojās teritorija ar nosacītu apzīmējumu “Kurzemes katls”. Tieši šeit risinās notikumi, kuros tiek ierauts pianists Klāvs. Lai salauztu cilvēka dvēseli, iznīcinātu sapņus un ieceres, ne vienmēr  nepieciešami šāviņi un karš. Cilvēks grib vienkārši dzīvot, strādāt un nodarboties ar sev vajadzīgām lietām, grib mīlēt…  Bet tiek ierauts no sevis pilnīgi neatkarīgu apstākļu virpulī. Kā graudiņš starp dzirnakmeņiem. Samals? Nesamals? Izvēle…

Izrādē lomas atveido Ventspils teātra aktieri – Rūdolfs Punkstiņš, Laima Prūse, Arturs Grieze, Andris Lasmanis, Aija Jonāne, Jānis Birznieks, Liāna Griķe, Simona Grieze, Baiba Griķe, Baiba Jaunzeme, Mētra Zikmane un Uldis Pabērzs.

Tērpi un scenogrāfija – Marta Kalnava.

Gaismas – Mareks Spruģevics.

Skaņa – Jānis Kraulis.

Režisore Vija Draviņa.

Biļešu cena: 5 EUR. Iepriekšpārdošana “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

 

22.11.2023. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Ventspils Kultūras centrs