Sestdien, 27.maijā, Ventspils Tehnikums ar svinīgu pasākumu atzīmēs skolas 110.dzimšanas dienu.

Par godu šim notikumam teātra namā Jūras vārti plkst.15 norisināsies skolas jubilejas svinīgais pasākums 110 vārdi skolai, bet no plkst.19 visi pedagogi, darbinieki, skolas absolventi tiksies vakara pasākumā Ventspils Tehnikumā.

Skolas svinīgajā pasākumā gaidīti visi skolas bijušie un esošie audzēkņi, pedagogi un darbinieki, kā arī skolas audzēkņu vecāki. Svinīga pasākumā neiztiks bez apsveikumiem un uzrunām, sirsnīgiem muzikāliem pārsteigumiem no bijušiem un esošiem audzēkņiem, kā arī skolas draugiem – deju studijas Dzirnas, Ventspils bigbenda un īpašā viesa dziedātāja Andra Ērgļa. Pasākuma apmeklētāji varēs apskatīt skolas vēstures izstādi, noskatīties filmu par skolas attīstību, kā arī kopīgi uzcept un nobaudīt svētku kliņģeri.

Vakara pasākums norisināsies Ventspils Tehnikumā, kur klātesošie varēs satikties ar saviem bijušiem skolas biedriem un pedagogiem, pozitīvā gaisotnē un mūzikas pavadībā atcerēties jaukos skolas laikus. Visi viesi varēs piedalīties skolai paliekošas piemiņas izgatavošanā, no ziediem veidojot siena gobelēnu.

Ventspils Tehnikums ir pilsētas senākā skola, tā savu darbību uzsāka 1906.gadā kā Tirdzniecības skola – skolas inspektora Jāņa Turauska vadībā. 2011./2012.mācību gadā Ventspils Tehnikums ieguva un joprojām saglabā profesionālās izglītības kompetences centra statusu. 2015.gada augustā tika atklāts jaunais Ventspils Tehnikuma komplekss – pilnībā rekonstruēta vēsturiskā tehnikuma ēka, kā arī uzceltas jaunas praktisko mācību telpas un mūsdienīga dienestu viesnīca. Šobrīd skola sagatavo profesionāļus 10 dažādās un nozaru pieprasītas profesijās. Šajā mācību gadā Ventspils Tehnikumā mācības uzsāka vairāk kā 800 audzēkņu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Tehnikums