Piektdien, 18. septembrī, plkst. 11.30 jaunā Ventspils Zinātnes un inovāciju centra ēkā tiks svinēti Spāru svētki. Tradicionāli Spāru svētkus rīko, kad būvniecības laikā ir sasniegta ēkas augstākā virsotne – ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija.

Svinīgā pasākumā piedalīsies Ventspils pilsētas domes vadība, Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” direktors Andris Kausenieks,  būvuzņēmējs – pilnsabiedrība “LNK Industries Group”, būvprojekta autors – pilnsabiedrība “PS AMBRASAS PB”, būvuzraudzība – SIA “Firma L4”, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs” un citi sadarbības partneri.

Pasākuma ietvaros tiks demonstrēta īsfilma par to, kā ir tapis Zinātnes un inovāciju centrs no būvniecības sākuma līdz ēkas spāres svētkiem, kā arī norisināsies aizraujošs zinātnes šovs.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra kopējā platība būs ap 6300 m2, t.sk.: Zinātnes centrs (ap 4500 m2), kur tiek paredzēti kopumā 88 eksponāti, kas saistīti gan ar fiziku, ķīmiju, ģeogrāfiju, matemātiku, tehnoloģijām, sevis izzināšanu, kā arī dažādas tematiskas interaktīvu stendu galerijas. Tāpat apmeklētāji varēs piedalīties zinātnes šovos radošajās darbnīcās, kā arī dažādās izglītojošās nodarbībās. Savukārt Inovāciju centra kopējā platība būs ap 1800 m2, kurā tiek paredzētas nomas telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, kā arī jaunu darbavietu radīšanai.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvniecība tika uzsākta 2019. gada 11. oktobrī, bet centra atklāšana šobrīd tiek plānota 2022. gada pavasarī. Zinātnes un inovāciju centrs top ar Ventspils pilsētas pašvaldības, Latvijas valsts un Eiropas Savienības Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējumu.

17.09.2020. / Autors: Komunālā pārvalde / Foto: Ventspilnieks.lv