“Ventspils zivju konservu kombināta” zaudējumi sarukuši par 60%

952

SIA Ventspils zivju konservu kombināts pērn izdevies samazināt zaudējumus par 60% līdz 167 315 eiro. Taču uzņmēmuma apgrozījums pagājušajā gadā samazinājās par 31% un sasniedza 4,267 miljonus eiro, liecina dati Firmas.lv.

Uzņēmums paziņojumā norāda, ka kopumā pagājušā gada darbība vērtējama apmierinoši, taču ar labu darbības turpināšanas perspektīvu. Tieši Ventspils uzņēmums visvairāk cieta no Krievijas aizlieguma importēt Latvijas zivju pārstrādes produkciju, kas absolūtā vairākumā bija šprotes eļļā. Šobrīd uzņēmums produkciju eksportē uz Ukrainu un Moldovu.

Ventspils zivju konservu kombināts ir veiksmīgi atradis nišu un kļuvis par zivju konservu ražošanas pakalpojuma sniedzēju. Lielākā pakalpojuma pircēja pērn bija zivju pārstrādātājs Karavela, kam vidējais saražotais apmērs pakalpojumam mēnesī bija 800 000-900 000 kārbas. Arī šogad uzņēmums turpina sniegt šāda veida pakalpojumus.

Uzņēmuma vadība arī norāda, ka pēc administratīvo izdevumu samazināšanas Ventspils zivju konservu kombināts vēl var samazināt zaudējumus un vairāku turpmāko gadu laikā sākt strādāt ar peļņu, kas tiks novirzīta iepriekšējo periodu zaudējumu segšanai. Turklāt ar pašreizējiem resursiem uzņēmums spēj izpildīt divas reizes lielāku pakalpojuma apmēru. Tādēļ uzņēmums strādā pie potenciālajiem pakalpojumu pircējiem Skandināvijā un Vācijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VZZK