Vīrietis bez šofera tiesībām un reibumā bēg no policijas pa Ventspils ielām

0
237

Pirmdienas vēlā vakarā Ventspilī policisti bija spiesti dzīties pakaļ kādam autovadītājam, kurš vadījis savu spēkratu ar izslēgtiem lukturiem. Pēc pakaļdzīšanās noskaidrojās, ka vīrietim nemaz nav autovadītāja tiesības un turklāt, iespējams, bijis arī reibumā, pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Ap plkst.23 policisti Ventspilī, Kurzemes ielā, pamanīja automašīnu, kura pārvietojas bez iedegtiem gaismas lukturiem. Tad, kad likumsargi norādīja, ka automašīnas vadītājam ir jāapstājas, viņš uzsāka bēgšanu.

Automašīna tika stādināta no brauktuves malas, norādot ar zizli, ka vadītājam ir jāapstājas stāvvietā. Žests apstāties bija redzams un nepārprotams, taču vadītājs tuvojās ar nemainīgu braukšanas ātrumu, tāpēc policists, pagājis uz brauktuves vidusdaļu, vairākkārt norādīja vadītājam, lai tas apstājas stāvvietā.

Transportlīdzekļa vadītājs samazināja braukšanas ātrumu un stājās malā, taču tad, kad policists bija gandrīz jau piegājis pie automašīnas, tās vadītājs strauji uzsāka kustību. Policists aizskrēja līdz dienesta automašīnai un uzsāka kustību, ieslēdza bākugunis un sekoja transportlīdzeklim. G.F.Stendera ielā likumsargi ar dienesta transportlīdzekli vīrietim daļēji aizšķērsoja ceļu, lai viņš nevarētu turpināt kustību uz priekšu. Pieejot pie apturētās automašīnas, bija redzams, ka tās vadītājs centās uzsākt kustību atpakaļgaitā, tāpēc tika izņemtas aizdedzes atslēgas.

Likumsargi izteica prasību izkāpt vīrietim no automašīnas, uz ko viņš nereaģēja, tāpēc vīrietis no automašīnas tika izvilkts un ievietots dienesta transportlīdzeklī.

Ņemot vērā to, ka no vīrieša bija jūtama alkohola smaka, likumsargi vēlējās veikt alkohola pārbaudi, no kā vadītājs atteicās. Automašīnas Volvo vadītājs, 1989.gadā dzimis vīrietis, tika nogādāts medicīnas iestādē alkohola ekpsertīzes veikšanai, taču arī no tās viņš atteicās.

Tāpat noskaidrots, ka vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess, savukārt par nepakļaušanos Valsts policijas darbinieku likumīgām prasībām ir uzsākta administratīvā lietvedība.

13.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com