Visā Ventspils novadā šovakar notiks Kultūras nakts pasākumi

1615

Vairāki Ventspils novada kultūras un tautas nami arī šoruden vienu dienu būs atvērti vakarā un naktī. Šogad šī tradīcija notiksšovakar, 6.oktobra vakarā.

Kā pastāstīja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlēna Zvaigzne, šī tradīcija Ventspils novadā notiks jau trešo rudeni.

Piltenes kultūras namā notiks Ventspils bērnu vokālā ansambļa Jūras akmentiņu dalībnieku koncerts, kuri uzstāsies kopā ar Piltenes bērniem, tādējādi aicinot viņus pievērsties dziedāšanai. Užavas tautas namā varēs tikties ar iestādes pulciņu un interešu grupu dalībniekiem. Atnākušos mudinās iesaistīties kopīgos skečos. Vakara dreskods – Esmu aktīvs kolhoznieks.

Tārgales pamatskolas zālē vietējais amatierteātris rādīs izrādes Voi, cik viegel palik ap sierd un Par vīriešiem un kaķiem, būs skatāma muzikāla miniizrāde Zvejnieks un nāra. Dziedās un spēlēs ansambļi Dzimtais krasts, Ziedu laiks un lībiešu folkloras kopa Kāndla. Noskatoties videomateriālu, varēs uzzināt, kā svinēti pagasta svētki un kā Tārgales pagastā darbojas amatierkolektīvi.

Ugāles tautas nama programmā iekļauta amatierteātra Ugāles drāma izrāde Lauku gurķis. Tajā piedalīsies vidējās paaudzes deju kolektīvs Spiekstiņi, jauniešu deju kolektīvs Palēciens, pūtēju orķestris Ugāle un līnijdeju grupa Margrietiņas. Pēc izrādes – kopīgas lustes ar folkloras kopu Urdava un jaukto kori Eglaine.

Jūrkalnes tautas namā paredzēta latviešu filmu nakts, bet Ziru tautas namā notiks anekdošu vakars. Ziru amatierteātra aktieri būs iestudējuši dažādas anekdotes, un ikviens varēs stāstīt savas anekdotes. Izsolē būs iespēja iegādāties sev tīkamas lietas, skanēs disko mūzika.

Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše paredz, ka kultūras namu nakts varētu piesaistīt jaunus apmeklētājus kādam amatierkolektīvam, bet kāds iedzīvotājs varbūt turpmāk drošāk vērs kultūras iestāžu durvis un biežāk apmeklēs koncertus un izrādes.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA