Visu nedēļu arī Ventspils pusē ķers ātruma pārkāpējus

0
60

Sākot ar pirmdienu, 19. aprīli, līdz pat 25. aprīlim Valsts policija reidos visā Latvijā pievērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai, vēršot satiksmes dalībnieku uzmanību uz to, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

Kā skaidroja Valsts policijā, šis reids ir Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”. Akcijas laikā vienā dienā tiks organizēts arī 24 stundu ātruma kontroles maratons, kurš norisināsies no 21. aprīļa plkst. 6 līdz 22. aprīļa plkst. 6 rītā.

“Aizvien ir autovadītāji, kuri neapzinās, cik ļoti bīstams ir ātrums – tā pārsniegšana autovadītājam samazina iespēju laicīgi pamanīt un novērst bīstamību uz ceļa, bet palielina apdraudējumu gan sevi, gan apkārtējiem. Šīs nedēļas mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļu vadītājus no atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas, kā arī likt katram autovadītājam aizdomāties, vai tās pāris minūtes, kuras tiks iegūtas, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, attaisno radīto risku savai un apkārtējo ceļu satiksmes dalībnieku drošībai,” uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

 

Šogad līdz 12. aprīlim ir fiksēti 18 354 ātrumpārkāpēji, visvairāk tieši Rīgas reģionā. Savukārt pērn šādā pat periodā Valsts policija pieķērusi 22 594 transportlīdzekļu vadītājus, kuri pārkāpuši atļauto braukšanas ātrumu. 2020. gadā kopumā bijuši 78 046 ātrumpārkāpēji, 26 682 no tiem Rīgas reģionā.

19.04.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts policijas publicitātes foto