Kurzemes reģionā, tajā skaitā arī Ventspils pilsētā, visbiezāk divriteņi tiek zagti aktīvajā vasaras sezonas laikā – no maija līdz jūnijam, bet visvairāk zādzību tiek izdarīts jūlija mēnesī, secinājusi Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde.

Kā stāsta pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, visbiežāk zādzības notiek dienas vidū laikā no plkst.12 līdz 18. Kopumā šajā laika periodā Kurzemē ir nozagti 76 velosipēdi. 65 velosipēdi ir nozagti laika posmā no plkst.18 līdz pusnaktij.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Valsts policijā ir reģistrētas 22 velosipēdu zādzības. Ventspilis iecirkņa apkalpojamā teritorijā līdz šai dienai reģistrētas astoņu divriteņu zādzības.

Pārsvarā velosipēdi tiek nozagti no kāpņu telpām vai velosipēdu stāvvietām, kur tie tiek nevērīgi novietoti – nepieslēgti vai izmantotas nekvalitatīvas slēdzenes. Tāpat velosipēdi tiek nozagti iekļūstot slēgtās telpās – daudzdzīvokļu namu ratiņtelpās, pagrabos vai šķūnīšos. Iekļūšana notiek, uzlaužot telpu durvis vai atspiežot slēdzenes.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay