VNT starptautiski apbalvots par izcilību drošības jomā

1390

SIA Ventspils nafta termināls (VNT) ieguvusi pirmo vietu starptautiskajā konkursā Tank Storage Awards par izcilību drošībā šķidro kravu uzglabāšanas jomā.

Kā portālam Ventspilnieks.lv stāstīja uzņēmuma pārstāve Janīna Biteniece, konkursu rīko Lielbritānijas izdevums Tank Storage Magazine, kas specializējas naftas nozarē, ar mērķi godalgot uzņēmumus par augstākajiem sasniegumiem dažādās kategorijās saistībā ar drošību, inovatīvajiem risinājumiem un darba sniegumu. Uzvarētājus nosaka starptautisko un neatkarīgo jomas ekspertu žūrija, un šogad rezultāti tika paziņoti apbalvošanas ceremonijā, kas norisinājās Roterdamā.

VNT uzvarēja kategorijā Izcilība drošībā šķidro kravu uzglabāšanas jomā pateicoties savai visaptverošai pieejai drošības kultūrai. VNT ir sertificēts atbilstoši starptautisko kvalitātes vadības standarta ISO 9001:2008, vides vadības standarta ISO 14001:2004 un arodveselības un darba drošības sistēmas vadības standarta OHSAS 18001 prasībām. Reizi gadā VNT iziet plānveida valsts inspekcijas komisijas komplekso pārbaudi un piedalās starptautiskos auditos. Pērn VNT ieviesa Dzīvības glābšanas noteikumus, kurus plaši izmanto naftas un gāzes nozarē strādājošie uzņēmumi visā pasaulē dažādu risku novēršanai.

VNT pievērš padziļinātu un pastāvīgu uzmanību savai drošības kultūrai, un tās attīstības nolūkos iesaista darbiniekus drošības aspektu novērošanā un motivē tos meklēt pilnveidošanas iespējas, pastāvīgi rīko krīzes vadības komandas un civilas aizsardzības mācības, ir ieviesis darbuzņēmēju darba aizsardzības programmu, rīko regulārās drošības sapulces, kā arī iegulda ievērojamus līdzekļus darba aizsardzībā un iekārtu uzturēšanā. Sabiedrības atbalsta ietvaros VNT speciālisti lasa lekcijas par ergonomiku, civilo aizsardzību un ugunsdrošību Latvijas skolās un universitātēs. VNT rīko Ģimenes drošības dienas savu darbinieku tuviniekiem un organizē ekskursijas. Katru gadu ap 18 jauniešiem piedalās VNT prakses programmā, tai skaitā Vides un darba aizsardzības dienestā, un paplašina savas zināšanas drošības jomā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Nafta termināls