Zakatistovam uzrādīta apsūdzība par 27 000 eiro izkrāpšanu

499

Saeimas deputātu Ati Zakatistovu apsūdz par personu grupā izdarītu krāpšanu lielā apmērā – viņam apsūdzība celta par 26 620 eiro izkrāpšanu un 2420 eiro izkrāpšanas mēģinājumu, informēja Ģenerālprokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību 2016. gadā Zakatistovs ar līdzapsūdzēto krimināllietā vienojās par naudas izkrāpšanu no AS Eco Baltia meitassabiedrības SIA Eco Baltia grupa nolūkā finansēt Zakatistovu kā politiskās partijas politiķi. Līdzapsūdzētais lietā informēja AS Eco Baltia valdes priekšsēdētāju un valdes locekli par nepieciešamību saņemt Zakatistova sniegtās stratēģisko jautājumu konsultācijas jau iepriekš zinot, ka konsultācijas faktiski netiks sniegtas. Saskaņā ar līgumiem, kas tika noslēgti starp SIA Eco Baltia grupa un Zakatistovam piederošo uzņēmumu SIA Per capita, laika periodā no 2016. gada jūnija līdz 2017. gada maijam Zakatistovam bija jāsniedz konsultācijas par organizācijas pārmaiņu vadības jautājumiem un vides, ilgtspējīgas un resursu taupības politikas izstrādes jautājumiem, skaidro Ģenerālprokuratūra.

Lai gan konsultācijas faktiski netika sniegtas, Zakatistovs ik mēnesi iesniedza SIA Eco Baltia grupa apmaksai rēķinus par it kā sniegtām konsultācijām, bet līdzapsūdzētais neinformēja SIA Eco Baltia grupa vadību, ka līgumos paredzētās konsultācijas faktiski nav saņemtas. SIA Eco Baltia grupa, būdama maldināta par konsultāciju sniegšanas faktu, pārskaitīja uz SIA Per capita bankas kontu 26 620 eiro. SIA Eco Balti grupa neapmaksāja pēdējo iesniegto rēķinu par 2420 eiro, jo uzņēmuma vadībai radās aizdomas, ka noslēgtie konsultāciju līgumi tiek izmantoti nelikumīgai politiskās partijas finansēšanai.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Prokuratūra atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Ābele, Saeima