Prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien, 25.februārī, preses konferencē Kijivā paziņoja, ka divu gadu laikā, kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma, aizstāvot savu valsti, ir krituši aptuveni 31 000 Ukrainas karavīru, taču prezidents atteicās norādīt ievainoto un bez vēsts pazudušo skaitu, atsaucoties uz bažām par informācijas izpaušanu krieviem, ziņo Politico.

Šī bija pirmā reize divus gadu laikā, kad Kijiva oficiāli paziņoja par kritušo karavīru skaitu.

Saskaņā ar prezidentu Zelenski, Krievijas spēki karā ir zaudējuši 500 000 karavīru, tostarp 180 000 karavīru ir gājuši bojā. Tas gan atšķiras no ASV Aizsardzības ministrijas augsta ranga amatpersonas paziņotā skaitļa – 315 000 kritušo vai ievainoto Krievijas karavīru.

Prezidents Zelenskis aicināja Ukrainas sabiedrotos paātrināt palīdzības piegādes, uzsverot, ka kavēšanās nozīmē laika un līdz ar to arī Ukrainas iedzīvotāju dzīvību zaudēšanu.

 

“Ja mēs būsim stipri, ja mums būs ieroči, mēs šo karu nezaudēsim”, tika citēts Zelenskis, uzsverot, ka Putina soļi būtiski ietekmēs Krievijas sabiedrību.

 

Tikmēr Krievijas amatpersonas un valsts kontrolētie plašsaziņas līdzekļi izvairījušies no publiskām diskusijām par Ukrainas pilna mēroga iebrukuma gadadienu, lai izvairītos no tā, ka tiktu uzsvērta Krievijas nespēja sasniegt tās izvirzītos mērķus Ukrainā, kas prasījis ievērojamus cilvēku upurus, ziņo Kyiv Independent, atsaucoties uz Kara izpētes institūta ziņoto (ISW).

 

27.02.2024. / Autors: BNN / Foto: President of Ukraine/Flickr