Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Apzaļumošanas iecirkņa darbinieces uzsāk vasaras ziedu stādīšanu ziedu figurālajās skulptūrās.

“Zaķu ģimene” pie Piedzīvojumu parka ir pirmais topiārijs, kas ieguvis vasaras tērpu. Izdaiļošanai tika izmantoti 4380 vasaras ziedu – sedumi, leduspuķes, pelēkās krustaines un kalocefāles. Nākamo vasaras tērpā plānots  ietērpt ziedu skulptūru “Puķu gotiņa”,  kopumā to rotās 8800 ziedu. Šogad tā būs salātzaļos toņos ar krāsainiem pleķīšiem. Pamatu veidos sedums, velēnveidīgs augs zaļos toņos, bet krāšņumu piešķirs iresīnes, samtenes, balzamīnes un leduspuķes.

 Arī pārējās ziedu skulptūras tuvāko nedēļu laikā tiks sapostas vasaras sezonai. “Bobslejisti” rotāsies ar 2500 vasaras ziediem, “Pīļu ģimene” ar 2550, “Zemūdens pasaule” ar 2220, Ostas ielas “Mārītes” ar 1600, Pārventas “Mārītes” ar 3000, bet “Basketbola bumba” ar 2020 vasaras ziediem.

Ventspils pilsētu kopumā krāšņos vairāk nekā 80 000 viengadīgo vasaras augu,  papildinot pilsētas dobes un topiārijus. Ziedi ir rūpīgi izvēlēti un piemeklēti, to izturīgums un spēja augt mūsu augšanas apstākļos padara tos piemērotus figurālajām ziedu skulptūrām.  Skulptūru elegance un ziedu skaistums atkal priecēs ventspilniekus un viesus visu vasaru!

 

11.05.2021. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs