Ziemā sala un sniega dēļ sadzīves atkritumu izvešana mēdz būt apgrūtināta, tāpēc pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina ņemt vērā vairākus priekšnosacījumus, lai arī ziemas apstākļos būtu iespējams nodrošināt kvalitatīvu un savlaicīgu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu.

Mainīgos laikapstākļos, kad dienā gaisa temperatūra turas vairākus grādus virs 0 atzīmes, bet naktīs iestājas sals, atkritumi konteinerā mēdz iesalt, kā rezultātā nav iespējams nodrošināt pilnīgu konteinera iztukšošanu. Lai novērstu šādu situāciju veidošanos, iedzīvotāji tiek aicināti pirms ievietošanas konteinerā atkritumus ielikt maisiņā; pēc iespējas neizmest slapjus atkritumus (šķidrumus izliet tam paredzētā vietā), kā arī atkritumus konteinerā nesablīvēt.

Savukārt sniegotā laikā, lai atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu būtu iespējams saņemt savlaicīgi, ir būtiski parūpēties par iebrauktuvju, konteinera novietņu un laukumu attīrīšanu no sniega. Neskatoties uz to, ka PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” darbinieki, kas ikdienā gādā par atkritumu izvešanu, ir pieredzējuši un prasmīgi autovadītāji, tomēr specializētās lielgabarīta tehnikas vadīšana iekšpagalmos dažādu iemeslu, piemēram, nepareizi novietotu transportlīdzekļu dēļ, mēdz būt apgrūtināta, sevišķi sniegotā laikā.

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un ņemt vērā minētos ieteikumus, lai atvieglotu darbu atkritumu izvedējiem un saņemtu pilnvērtīgu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu.

Jautājumu gadījumā vērsties PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, zvanot pa tālr. 63626920 vai rakstot e-pastā vlk@ventspils.lv.

 

1.12.2022. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”  / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs