Līdz ar kalendārā pavasara iestāšanos pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ziemas dienests 1. martā pārtrauca pastāvīgās diennakts dežūras. Taču, ņemot vēra laikapstākļu mainību, ziemas dienesta tehnikas vienības arī turpmāk būs gatavībā uzsākt ielu ziemas uzturēšanas darbus.

2023./2024. gada sezonā ziemas dienests pastāvīgās diennakts dežūras uzsāka 19. novembrī. Ielu uzturēšana ziemas režīmā nozīmē, ka visu diennakti tiek veikts laikapstākļu monitorings, kā arī regulāri tiek apsekots brauktuvju seguma stāvoklis, lai vajadzības gadījumā nekavējoties varētu uzsākt autoceļu attīrīšanu no sniega un seguma apstrādi ar pretslīdes materiālu. Līdz šim ielu apstrādei izmantotas aptuveni 990 tonnas tehniskās sāls. Ziemas sezonā no 19.novembra līdz 1.martam ziemas dienests aizvadījis kopskaitā 222 dežūras (12 h), no kurām izbraukumi bijuši 94 dežūrās – gan dienā, gan naktī.

Ventspilī brauktuvju uzturēšanu ziemas sezonā nodrošina PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ziemas dienests, darbus saskaņojot ar pasūtītāju – pašvaldības iestādi “Ventspils Komunālā pārvalde”. Ņemot vērā, ka kalendārā pavasara pirmajos mēnešos laikapstākļi mēdz būt mainīgi un pavasarīgi siltas dienas var nomainīt sala un sniega periodi, ziemas dienesta tehnikas vienības arī turpmāk būs gatavībā veikt brauktuvju uzturēšanas darbus pēc “Ventspils Komunālā pārvalde” rīkojuma.

 

4.03.2024. / Autors: Ventspils labiekārtošanas kombināts / Foto: Ventspils labiekārtošanas kombināts