Ziemas IT skoliņu šosezon apmeklējuši vairāk nekā 150 mazie ventspilnieki

0
196

Skolēnu ziemas brīvlaikā Ventspils Digitālajā centrā notikušo ziemas IT skoliņu apmeklējuši vairāk nekā 150 mazie ventspilnieki, pastāstīja Digitālā centra direktores vietnieks Raitis Roze.

Ziemas IT skolas tematika šoreiz tika veltīta jaunā gada ķīniešu horoskopu simbolam – žurkai. Tādēļ, veidojot nodarbību saturu un izvēloties atbilstošās tehnoloģijas, Digitālā centra speciālisti gatavoja informāciju par šī dzīvnieciņa dzīvi, paradumiem un izplatību.

Roze stāsta, ka šoreiz ziemas IT skoliņā nodarbībās bērniem bija iespēja izmēģināt vēl nebijušas lietas. Skolēni pirmo reizi apguva programmējamās ierīces Microbit. Veidoja žurciņu robotus, kuri spēj pārvietoties un kuriem pulsē sirsniņa. Izstrādāja vienotu produktu – laternu. Lai to izdarītu, laternas korpuss tika izdrukāts ar 3D printera palīdzību, savukārt skolēni veidoja tam oriģinālas plastikas vitrāžas ar žurciņu attēliem un ievietoja LED spuldzītes, apvienojot Digitālās mājturības pulciņa un elektronikas prasmes. Arī veidoja digitālu mūziku un darbojās jaunā animācijas izveides tehnikā, radot pašiem animācijas tēla grimases un balsi. Un vēl vairākas citas aktivitātes.

04.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Digitālais centrs