Pēdējās divās nedēļās lietus un pozitīvas gaisa temperatūras nokausēja sniega segu gandrīz visā Latvijā, tomēr tuvākajās dienās gaidāmas izmaiņas – daudzviet snigs, kas rezultēsies ar baltiem Ziemassvētkiem, informē Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Nedēļas izskaņā mākoņi aizklās debesu lielāko daļu, tomēr vietām skaidrosies. Tuvākajās dienās valsts teritoriju no rietumiem šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kas galvenokārt nesīs slapju sniegu, sniegu, vietām rietumos un jūras piekrastes rajonos arī lietu.

Naktī uz piektdienu, 22.decembri, vietām austrumos sniega sega būs pieaugusi par 5-9 cm, taču dienā rietumos sniega sega pieaugs par 5 cm. Sniega sega turpinās pakāpeniski pieaugt, un jau Ziemassvētku vakarā lielāko daļu valsts teritoriju segs sniega kārta.

 

LVĢMC norāda, ka redzamība brīžiem nokrišņu laikā būs pasliktināta, kā arī ceļi būs slideni. Piektdienas naktī dienvidaustrumu, dienvidu vējš pūtīs mēreni līdz mēreni stipri, rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniedzot 15-19 m/s!

Pakāpeniski vējš kļūs lēnāks un iegriezīsies no dienvidrietumiem, rietumiem, tomēr jūras piekrastē tas atkal pastiprināsies un naktī uz svētdienu būs brāzmains. Vēl piektdien un sestdien gaisa temperatūra pieturēsies -2…+3 grādu robežās, savukārt naktī uz svētdienu termometra stabiņš noslīdēs līdz pat -1…-6 grādu atzīmei.

Decembra pēdējā nedēļā palaikam gaidāmi nokrišņi, vējš brīžiem brāzmains un daudzviet gaisa temperatūra būs negatīva. Kā arī sniega segas biezums pakāpeniski pieaugs un saglabāsies.

 

Ziemas saulgrieži, kas simbolizē astronomiskās ziemas sākumu, tika svinēti gada garākajā naktī, no 21. uz 22. decembri. Piektdien, savukārt, būs īsākā gada diena, tās ilgums Rīgā būs tikai 6 stundas 43 minūtes – Saule ausīs plkst. 9:00, bet rietēs jau plkst. 15:44. Ziemas saulgriežus svin ar dažādām rotaļām un rituāliem, zināmākais no tiem ir bluķa vilkšana.

 

22.12.2023. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs